Amatőr Faesztergálás Portál.

Magyar amatőr faesztergályos klub - fóruma!
Pontos idő: 2018.02.23. 07:33

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Keresés

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első gépnek?
HozzászólásElküldve: 2018.02.11. 17:30 
Adminisztrátor

kép: 628
Neked  tetszik: 600 ,
Akiknek tetszik: 587 ,
Szia golyó53!

Ki kell, hogy ábrándítsalak nem fokozatmentesen állítható. 5 sebességes a gép, ismerősöm is belefutott és meg is vette.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.11. 20:22 

kép: 295
kép: 295
Neked  tetszik: 0 ,
Akiknek tetszik: 267 ,
Szia Golyó53!

A fordalatszabályozást tényleg egyezetetnei szükséges, mert a leírásban fokozatmentesként van (+ kijelző) van feltüntetve, viszont a képen nem látszik a szabályozáshoz szükséges potenciométer.
Az is lehet, hogy rossz képet töltöttek fel. Mindenképp érdeklődj!

Kovi

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.12. 13:46 

kép: 499
Neked  tetszik: 190 ,
Akiknek tetszik: 190 ,
Szia golyo53!
Én úgy nézem, hogy van rajta egy kis ablak ahol meglehet nézni az ékszíj állását. Tehát a fordulat szabályozása az ékszíj átrakással lehet szabályozni.
És ha ékszíjat kellene cserélni az már egy kicsit problémás.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.13. 18:58 

kép: 0
kép: 0
Neked  tetszik: 34 ,
Akiknek tetszik: 2 ,
Szevasztok köszönöm a tanácsokat engem is ez aggasztott ,hogy nem találtam rajt potmétert. Ezért is kérdeztem rá , hátha valakinek van ilyen gépe ,vagy esetleg ismerős. Azt hiszem maradok a Holzmann D 460FXL -nél. Az tetszik a legjobban és egy hónap mulva igértek. majd kiderül. További szép estét mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.13. 22:02 

kép: 20
kép: 20
Akiknek tetszik: 34 ,

https://www.youtube.com/watch?v=4TzF1EFWnE8
5perc 55nél a válasz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.14. 00:40 

kép: 467
kép: 467
Neked  tetszik: 73 ,
Akiknek tetszik: 452 ,
Sok gép esetében a főorsó két csapágya között van(nak) az ékszíjtácsa(ák). Ilyen megoldás esetén (ez a többség), ha elszakad az ékszíj, ami sok használat után előfordulhat, csak úgy lehet ékszíjat cserélni, ha először kiütöd a főorsót a csapágyakból. Ehhez jó ha van pontosan méretezett, keményfából esztergált kiütő szerszámod. Nos amint megvetted a gépet, készíts ilyet és tedd el, ne használd el másra, mert ha elszakadt az ékszíj, nem lesz mivel kiütőt esztergálnod. :-)

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 22:57 

kép: 1
kép: 1
Neked  tetszik: 8 ,
Akiknek tetszik: 6 ,
Sziasztok.

Gépvásárlás előtt állok. Sokan vannak itt akik tudják mit érzek most. Milyen legyen ár-érték arányban, márka, teljesítmény stb.
Már úgy nézett ki megvan a kiszemelt "áldozat" Holzmann D 460 FXL. Aztán itt olvastam, hogy most nem lehet jelenleg kapni... De nekem gép kell mert már nagyon pörgetnék. Na akkor nézzük a Bernardo DB 450 et. ami kb. azt tudja mint az fxl de az meg 54 ezerrel drágább. Most segítsetek! Megéri azt a pluszt? Amit észrevettem szembetűnő különbséget, hogy a Berninek az ékszíjcsere nem jár gépütlegeléssel, bár 4 cm el kevesebbet tud befogni. A megmunkálható átmérő az minkét esetben 300 mm +/- 3 mm. A fordulat Bernardo: 480- 3800 az FXL: 650-3800.
Ezek mennyire jelentenek sokat?
További kérdés. A tokmány. Úgy gondoltam, hogy a Holzmann DP95 jó lesz az fxl árához. De ha már drágább gépet kell venni akkor marad az uni-maxos 4 pofás 100 mm es. Költségvetés szempontjából. Erről semmit nem lehet tudni csak, hogy M33 és tokmány. Kínai? Meg merjem venni? esetleg ki lehet nőni a 100 mm-t és a 125 nem lenne jobb? De mikor olvastam, hogy a DP 95 2 év után elromlott (ha jól tudom Fakéznél) na lestem egyet, hogy 85 ezres cucc 2 év :O
Van baj nem kevés :) Segítsetek a döntésben érvekkel. Bocsi ha kissé zagyvaságnak tűnik.

Üdv. Zoli

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 11:14 
Adminisztrátor

Neked  tetszik: 600 ,
Akiknek tetszik: 587 ,
Az első megvásárlása, mindig nehéz főleg úgy, hogy még nincs tapasztalatod azon a téren, és ez mindenre igaz.
Az, hogy milyen gépet, vagy tartozékot vegyél azt neked kell eldönteni, hisz Te ismered a lehetőségeidet és a kitartásodat.
Én azt tapasztalom, hogy ma Magyarországon gyári faesztergákat gond nélkül tovább lehet, adni, hisz egy Holzmann-os használt esztergagép 1-2-nél nincs tovább hirdetve.
A gépvásárlásnál azt kell eldönteni, hogy az a méret amit kiválasztasz a Te lehetőségeid, elvárásaidon belül legyen.
Azt kell átgondolni, hogy pl. 5 cm-el nagyobb átmérő megmunkálása megéri-e azt a többletköltséget? Azt is érdemes átgondolni, hogy egyáltalán akarsz-e akkora átmérőt megforgatni, vagy reálisan hozzá tudsz-e jutni az anyaghoz.
Gép és a kiegészítők tartóssága, nagyrészt a használattól függ, ezek többnyire barkácsgépek, nem arra tervezték őket, hogy napi 8 órát működjenek. Minél jobban kihasználod a gépet, annál rövidebb lesz annak az élettartama.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 15:15 

kép: 337
kép: 337
Akiknek tetszik: 342 ,
Lehet,hogy peches voltam a Holzmann-tokmánnyal, mert más még nem panaszkodott rá. De ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, akkor is az Uni-Max nyert, mert kedvezőbb az ára. Én tényleg nyúzom az Uni-Max 100-ast és a 125-öst is, de eddig még bírták. Az Uni-Maxra is tudsz kiegészítő pofát készíteni, akár még házilag is. Indulásra a 100-as is megfelel. ha kinőtted, ráérsz akkor eldönteni, hogy mi a következő lépés!
Üdv: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 21:29 

Neked  tetszik: 190 ,
Akiknek tetszik: 190 ,
Szia B.Zoli!
Én olyan tokmányt javaslok amelyikhez majd a későbbiekben különféle pofákat lehet venni.Nem kell hozzá barkácsolgatni és az sem lesz olcsóbb és még nem is olyan precíz. Igaz azok kicsit drágábbak.
Ha módodban áll vedd meg a Bernardo DB450-est. Kiscsiszinek ilyen van egyszer említette, hogy eladná.De lehet, hogy folytatja az esztergálást.A Bernardo tokmányt is lehet bővíteni.
Üdv: farongáló.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]