Amatőr Faesztergálás Portál.

Magyar amatőr faesztergályos klub - fóruma!
Pontos idő: 2018.10.19. 16:49

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Keresés

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első gépnek?
HozzászólásElküldve: 2018.02.11. 17:30 
Adminisztrátor

kép: 661
Neked  tetszik: 612 ,
Akiknek tetszik: 614 ,
Szia golyó53!

Ki kell, hogy ábrándítsalak nem fokozatmentesen állítható. 5 sebességes a gép, ismerősöm is belefutott és meg is vette.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.11. 20:22 

kép: 296
kép: 296
Neked  tetszik: 0 ,
Akiknek tetszik: 276 ,
Szia Golyó53!

A fordalatszabályozást tényleg egyezetetnei szükséges, mert a leírásban fokozatmentesként van (+ kijelző) van feltüntetve, viszont a képen nem látszik a szabályozáshoz szükséges potenciométer.
Az is lehet, hogy rossz képet töltöttek fel. Mindenképp érdeklődj!

Kovi

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.12. 13:46 

kép: 506
Neked  tetszik: 193 ,
Akiknek tetszik: 196 ,
Szia golyo53!
Én úgy nézem, hogy van rajta egy kis ablak ahol meglehet nézni az ékszíj állását. Tehát a fordulat szabályozása az ékszíj átrakással lehet szabályozni.
És ha ékszíjat kellene cserélni az már egy kicsit problémás.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.13. 18:58 

kép: 0
Neked  tetszik: 44 ,
Akiknek tetszik: 3 ,
Szevasztok köszönöm a tanácsokat engem is ez aggasztott ,hogy nem találtam rajt potmétert. Ezért is kérdeztem rá , hátha valakinek van ilyen gépe ,vagy esetleg ismerős. Azt hiszem maradok a Holzmann D 460FXL -nél. Az tetszik a legjobban és egy hónap mulva igértek. majd kiderül. További szép estét mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.13. 22:02 

kép: 21
kép: 21
Akiknek tetszik: 36 ,

https://www.youtube.com/watch?v=4TzF1EFWnE8
5perc 55nél a válasz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.14. 00:40 

kép: 470
kép: 470
Neked  tetszik: 74 ,
Akiknek tetszik: 460 ,
Sok gép esetében a főorsó két csapágya között van(nak) az ékszíjtácsa(ák). Ilyen megoldás esetén (ez a többség), ha elszakad az ékszíj, ami sok használat után előfordulhat, csak úgy lehet ékszíjat cserélni, ha először kiütöd a főorsót a csapágyakból. Ehhez jó ha van pontosan méretezett, keményfából esztergált kiütő szerszámod. Nos amint megvetted a gépet, készíts ilyet és tedd el, ne használd el másra, mert ha elszakadt az ékszíj, nem lesz mivel kiütőt esztergálnod. :-)

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 22:57 

kép: 1
Neked  tetszik: 10 ,
Akiknek tetszik: 10 ,
Sziasztok.

Gépvásárlás előtt állok. Sokan vannak itt akik tudják mit érzek most. Milyen legyen ár-érték arányban, márka, teljesítmény stb.
Már úgy nézett ki megvan a kiszemelt "áldozat" Holzmann D 460 FXL. Aztán itt olvastam, hogy most nem lehet jelenleg kapni... De nekem gép kell mert már nagyon pörgetnék. Na akkor nézzük a Bernardo DB 450 et. ami kb. azt tudja mint az fxl de az meg 54 ezerrel drágább. Most segítsetek! Megéri azt a pluszt? Amit észrevettem szembetűnő különbséget, hogy a Berninek az ékszíjcsere nem jár gépütlegeléssel, bár 4 cm el kevesebbet tud befogni. A megmunkálható átmérő az minkét esetben 300 mm +/- 3 mm. A fordulat Bernardo: 480- 3800 az FXL: 650-3800.
Ezek mennyire jelentenek sokat?
További kérdés. A tokmány. Úgy gondoltam, hogy a Holzmann DP95 jó lesz az fxl árához. De ha már drágább gépet kell venni akkor marad az uni-maxos 4 pofás 100 mm es. Költségvetés szempontjából. Erről semmit nem lehet tudni csak, hogy M33 és tokmány. Kínai? Meg merjem venni? esetleg ki lehet nőni a 100 mm-t és a 125 nem lenne jobb? De mikor olvastam, hogy a DP 95 2 év után elromlott (ha jól tudom Fakéznél) na lestem egyet, hogy 85 ezres cucc 2 év :O
Van baj nem kevés :) Segítsetek a döntésben érvekkel. Bocsi ha kissé zagyvaságnak tűnik.

Üdv. Zoli

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 11:14 
Adminisztrátor

Az első megvásárlása, mindig nehéz főleg úgy, hogy még nincs tapasztalatod azon a téren, és ez mindenre igaz.
Az, hogy milyen gépet, vagy tartozékot vegyél azt neked kell eldönteni, hisz Te ismered a lehetőségeidet és a kitartásodat.
Én azt tapasztalom, hogy ma Magyarországon gyári faesztergákat gond nélkül tovább lehet, adni, hisz egy Holzmann-os használt esztergagép 1-2-nél nincs tovább hirdetve.
A gépvásárlásnál azt kell eldönteni, hogy az a méret amit kiválasztasz a Te lehetőségeid, elvárásaidon belül legyen.
Azt kell átgondolni, hogy pl. 5 cm-el nagyobb átmérő megmunkálása megéri-e azt a többletköltséget? Azt is érdemes átgondolni, hogy egyáltalán akarsz-e akkora átmérőt megforgatni, vagy reálisan hozzá tudsz-e jutni az anyaghoz.
Gép és a kiegészítők tartóssága, nagyrészt a használattól függ, ezek többnyire barkácsgépek, nem arra tervezték őket, hogy napi 8 órát működjenek. Minél jobban kihasználod a gépet, annál rövidebb lesz annak az élettartama.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 15:15 

kép: 339
kép: 339
Akiknek tetszik: 350 ,
Lehet,hogy peches voltam a Holzmann-tokmánnyal, mert más még nem panaszkodott rá. De ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, akkor is az Uni-Max nyert, mert kedvezőbb az ára. Én tényleg nyúzom az Uni-Max 100-ast és a 125-öst is, de eddig még bírták. Az Uni-Maxra is tudsz kiegészítő pofát készíteni, akár még házilag is. Indulásra a 100-as is megfelel. ha kinőtted, ráérsz akkor eldönteni, hogy mi a következő lépés!
Üdv: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 21:29 

Neked  tetszik: 193 ,
Akiknek tetszik: 196 ,
Szia B.Zoli!
Én olyan tokmányt javaslok amelyikhez majd a későbbiekben különféle pofákat lehet venni.Nem kell hozzá barkácsolgatni és az sem lesz olcsóbb és még nem is olyan precíz. Igaz azok kicsit drágábbak.
Ha módodban áll vedd meg a Bernardo DB450-est. Kiscsiszinek ilyen van egyszer említette, hogy eladná.De lehet, hogy folytatja az esztergálást.A Bernardo tokmányt is lehet bővíteni.
Üdv: farongáló.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.03.02. 19:22 

Sziasztok! Lenne egy kérdésem a csapathoz: Van közületek aki esetleg ismeri a Lang kft? Valahol pest mellett van egy komoly telephelyük. Ma írtam emailt nekik és egy órán belül válaszoltak is . Forgalmaznak Holzmann d460fxl -es faesztergát de jelenleg nincs a raktáron de megrendelés esetén 2 hét alatt leszállitják 125600 ft + 3-4000 a fuvar . Meg is felelne csak nemtudom mennyire megbizható a cég . Esetleg ha valki tud valamit írjátok meg , előre is köszi a fáradozást Tisztelettel: Golyó53

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.03.02. 21:32 

kép: 292
kép: 292
Neked  tetszik: 257 ,
Akiknek tetszik: 37 ,
Szevasz Golyó 53.
Én ismerem Őket. Több mindent rendeltem tőlük.
Korrekt megbízható cég. Majosházán van a telepük.
Üdv Tibor.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.03.03. 10:36 

Szevasz Tibor Kösz a gyors reagálást igen ők azok akkor hétfőn megrendelem . Utána néztem én is úgy gondoltam ,hogy megbizhatóak elég nagy cég és csak jókat irtak róluk. Mégegyszer köszönöm a válaszod további szép napot üdv: golyó53

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.03.03. 18:23 

Neked  tetszik: 10 ,
Akiknek tetszik: 10 ,
golyó53 írta:
Sziasztok! Lenne egy kérdésem a csapathoz: Van közületek aki esetleg ismeri a Lang kft? Valahol pest mellett van egy komoly telephelyük. Ma írtam emailt nekik és egy órán belül válaszoltak is . Forgalmaznak Holzmann d460fxl -es faesztergát de jelenleg nincs a raktáron de megrendelés esetén 2 hét alatt leszállitják 125600 ft + 3-4000 a fuvar . Meg is felelne csak nemtudom mennyire megbizható a cég . Esetleg ha valki tud valamit írjátok meg , előre is köszi a fáradozást Tisztelettel: Golyó53

Szia Golyó53!

Mi a helyzet a Holz&metal kft -vel? Ahogy korábban írtad ők is március közepére ígérték az esztergákat. Nekem onnan lesz bár egy cipőben járok veled és már én is pörgetném, de várok türelemmel. Sőt olyan ár ajánlatot kaptam amit nem lehetett elutasítani csak személyesen kell érte menni... vagy valakit odaküldeni. :) de az fxl náluk is 125... Ft és jár a 10 % MAFK kedvezmény.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.03.05. 15:25 

Akiknek tetszik: 17 ,
Ugyan csak Kezdő vagyok a témában, de egy-két konkrét tanácsom már lenne.
1., Pozsi tökéletesen leírta, igazolom : - bár nehéz bármiféle pörgetéseket megelőzően dönteni, de ÓRIÁSI segítség a leendő gép paramétereinek kiválasztásában, ha legalább nagyjából sejti a delikvens hogy milyen méretet szeretne esztergálni. Gyertyatartó-hamutartó-pohárka vagy pl. 20-30 cm. átmérőjű tálak ? Nekem ez utóbbiak jobban bejönnek, de lényeges szempont ( saját tapasztalat ) hogy egy 30 centis tál alapanyaga előfordulhat hogy eléri a 10-15 kg.-ot. Többet nem is mertem írni, pedig volt már olyan is. Na most, gép legyen a talpán, ami egy ilyet igy-vagy úgy megforgat, ráadásul elviselhető rezonanciával.
2., Az Uni-max 100-as tokmányom van, szerintem Cseh gyártmány, nincs rá panaszom, sőt ! Az egykezes befogás minden pénzt megér,
3., DE !!! : mint írják, az említett gépek 3000 fordulatig is mehetnek, viszont úgy tudom ( mekkora arc... ) hogy 3000-ren már nem faesztergálunk. Ráadásul, az Uni-max 100-nak is 2000 valahányszáz a max. fordulata. Hát, nem sok, de ennyivel tudok segíteni minden érdeklődőt. :koc

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.03.11. 22:07 

kép: 9
kép: 9
Neked  tetszik: 11 ,
Akiknek tetszik: 15 ,
Sziasztok! A cseh IGM -nél akciós a JET 1640 https://ww
w.igmtools.hu/jet-jwl-1640evs-faipari-esztergagep/

Van aki dolgozik hasonló géppel?

Üdv.Tari

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.04.18. 11:56 

Neked  tetszik: 6 ,
Akiknek tetszik: 5 ,
B.Zoli79 írta:
Szia Golyó53!

Mi a helyzet a Holz&metal kft -vel? Ahogy korábban írtad ők is március közepére ígérték az esztergákat. Nekem onnan lesz bár egy cipőben járok veled és már én is pörgetném, de várok türelemmel. Sőt olyan ár ajánlatot kaptam amit nem lehetett elutasítani csak személyesen kell érte menni... vagy valakit odaküldeni. :) de az fxl náluk is 125... Ft és jár a 10 % MAFK kedvezmény.

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék, hogy ezt a 10% MAFK kedvezmény kinek jár, illetve hogy, hol lehet igénybe venni? (holzmetal)

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.04.18. 19:38 
Adminisztrátor

Sziasztok!

A MAFK-nak tudomásom szerint nem jár semmilyen kedvezmény.
A MAFAE tagoknak jár kedvezmény.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2018.04.19. 08:34 

Neked  tetszik: 6 ,
Akiknek tetszik: 5 ,
Pozsi írta:
Sziasztok!

A MAFK-nak tudomásom szerint nem jár semmilyen kedvezmény.
A MAFAE tagoknak jár kedvezmény.

Köszi a gyors választ.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]