Amatőr Faesztergálás Portál.

Magyar amatőr faesztergályos klub - fóruma!
Pontos idő: 2018.02.23. 07:23

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Keresés

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2017.11.17. 13:12 

kép: 337
Neked  tetszik: 0 ,
Akiknek tetszik: 342 ,
Kedves Barátaim!

A XII. Országos Faesztergályos Találkozót 2017. 12.28-29-én tartjuk az AIKSZ Zrt telephelyén.( 8000 Székesfehérvár, Berényi út 30/a)
Reggel 8 órától várom minden kedves barátomat. A hagyományokhoz híven ki-ki hozza a saját szerszámait és az utóbbi időben készített remekműveit. Aki teheti, hozza a kis gépét is, hogy ne csak beszéljünk, hanem dolgozzunk is!
Szeretném még hasznosabbá tenni a találkozót azzal, hogy egy-egy érdekesebb megoldásról a vállalkozó szelleműek tartanának 5-10 perces prezentációt, majd délután gyakorlatban is bemutatnák azt. Várom a témajavaslatokat, hogy össze tudjam állítani a programot.
Aki két napra jön, és szállást kér, jelezze december 10-ig a kopfjeno@gmail.com-ra!
Kérem, hogy december 10-ig jelezzétek részvételi szándékotokat és azt is, hogy kértek-e ebédet.
A jelentkezők létszámától függően szeretném a helyszínt előkészíteni, ezért fontos tudnom, hányan leszünk.
Remélem, hogy sok régi Baráttal fogunk ismét találkozni!

üdvözlettel: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.11.23. 13:48 

SziasztoK!
Gyorsan szalad az idő! Kicsit több, mint egy hónap múlva remélem, sokan találkozunk a fehérvári összejövetelen. eddig még csak 11-en jelezték részvételi szándékukat, de ennek remélem többszöröse lesz a végleges létszám.
Kosaras Gyuri vetette fel a szerintem is támogatandó ötletet: mi jól elvagyunk egymással a zárt csoportunkban, de jó lenne a szélesebb nyilvánosság elé tárni, milyen alkotások születnek. Ezért azt javasolta, hogy az egységes megjelenés érdekében készítsünk egy reprezentatív portfóliót, amivel fel lehetne kelteni néhány galériás, vagy kiállítást szervezni hajlandó cég érdeklődését. A decemberi találkozó jó alkalom arra, hogy ki-ki hozza el az általa kiállításra alkalmasnak ítélt alkotásait és Mikapu készítene egységes megjelenésű, jó minőségű képeket ezekről. Gyuri vállalta, hogy a MOME szakavatott emberei zsűriznék kezdő és haladó kategóriában a tárgyakat. A szűrőn átjutott tárgyakból állítanánk össze a portfóliót. Fontos: azokat a tárgyakat tegyük a portfólióba, amelyeket ki is tudunk állítani. Mindenki fogadja el a zsűri döntését, remélem ez nem fog lelki törést okozni! Később természetesen a portfóliót is frissíteni lehet majd.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.11.24. 00:24 

kép: 64
Neked  tetszik: 39 ,
Akiknek tetszik: 50 ,
Kedves Fakéz, Kedves Többiek!
Jelenkezek én is az első napra. Részemről, a simítókés használatáról és a felületkezelésről hallanék minél több információt.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.12.11. 15:56 
Globál moderátor

kép: 208
Neked  tetszik: 236 ,
Akiknek tetszik: 321 ,
Sziasztok!

Remélem még időben szólok, de a 2. napon szeretnék részt venni.
Remélhetőleg géppel együtt megyek, ha akad számomra hely.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.12.29. 18:02 
Adminisztrátor

kép: 628
kép: 628
Neked  tetszik: 600 ,
Akiknek tetszik: 587 ,
Sziasztok!

Ma érkeztem haza a faesztergályos találkozó második napjáról. Fényképet sajnos nem készítettem, de remélem lesz aki ezt a mulasztásomat pótolja.
Magam részéről nagyon köszönöm a szervezőknek a lehetőséget, hogy ott lehettem.
Sok ismerőssel találkoztam ismételten és információban és tapasztalatban ismét gazdagabban tértem haza.
Remélem lesz, aki fényképes beszámolóval színesíti oldalunkat.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 01:17 

Neked  tetszik: 272 ,
Akiknek tetszik: 132 ,
Sziasztok!

Sikerült mindkét (fél) napot a találkozón tölteni. Jó volt látni a régi arcokat, és jó volt látni az újakat is.
Érdekesek voltak a tegnapi bemutatók, és Pozsi mai spirálmaró bemutatója is.
Köszönet a szervezésért Fakéz mesternek!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 13:45 

Neked  tetszik: 39 ,
Akiknek tetszik: 50 ,
Én is köszönöm a lehetőséget! Nagyon jól éreztem magam. Megint tanultam egy csomó mindent és megcsodálhattam a kiállítás szebbnél szebb darabjait. Csak tátottam a számat! Már most várom a nyári találkozót!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 22:56 

kép: 295
kép: 295
Akiknek tetszik: 267 ,
Sziasztok!

Bár csak csütörtökön tudtam részt venni a találkozón, a magam részéről mégis nagyon hasznosnak ítélem a találkozót.
Köszönet Fakéznek és mindenkinek aki részt vett a szervezésben és a lebonyolításban!

Üdv: Kovi

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.12.31. 12:31 

Kedves Barátaim!
Örülök, hogy a hagyomány folytatódhatott és ilyen sokan eljöttetek hozzánk. Az első napon 40 fő írta alá a jelenléti ívet. Szinte már hagyományosnak számít az is, hogy a második nap kicsit lazábban indult, de 11 óra tájban ismét megtelt a műhely. Sok új érdeklődő, nézelődő vendég is volt, akik talán az itt látottak miatt indulnak el a "lejtőn".
Szinte törvényszerű, hogy a takarítás közben találok 1-2 elhagyott eszközt, vagy tárgyat. Kovi diófa karéjtálát kapásból azonosítottam és a következő találkozásig felelős őrzésbe vettem. De találtam két db üreges tokmányt is, aminek nem tudom, ki lehet a gazdája. Természetesen ezeket is eltettem, míg ki nem derül, kinek hiányzik. Hodur Lajos a jegyzeteit felejtette nálunk egy fél üveg pálinkával, ez is a talált tárgyak polcán várja a gazdáját.
Kíváncsian várjuk a tárgyfotózás eredményeként a MOME-zsűri véleményét. Ha pár soros vélemény is születne, az nagyban segítené a további munkánkat. Köszönet Kosaras Gyurinak és Mikapunak a közreműködésükért!
Kellemes szilveszteri szórakozást és bő forgácstermelést kívánok a jövő esztendőre! Üdv: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]