Amatőr Faesztergálás Portál.

Magyar amatőr faesztergályos klub - fóruma!
Pontos idő: 2019.10.19. 20:57

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Keresés

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: IV. Ökumenikus találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.12.09. 10:07 

kép: 339
Neked  tetszik: 0 ,
Akiknek tetszik: 351 ,
IV. ÖKUMENIKUS FAESZTERGÁLYOS TALÁLKOZÓ

Szeretettel meghívom a faesztergályozás szerelmeseit
a 2013.12.28.-29-én az AIKSZ Zrt telephelyén, Székesfehérvár, Berényi út 30/a
tartandó találkozónkra.

A házi galérián bemutathatjátok kedvenc alkotásaitokat és a többiek önbizalmát erősítendő, legjobban félresikerült „affene” darabjaitokat.
Kisgépet, szerszámokat ki-ki lehetősége szerint hozzon,
faanyagot biztosítok.
Mindkét napon ebédet készít Kovács Gyuri.
Szállást 4000 Ft/fő/éj tudunk biztosítani.
A jelentkezést kopfjeno@gmail.com-ra küldjétek dec.15-ig, a szállásigény megjelölésével!

Várom a programjavaslatokat.

Találkozásunkig is sikeres pörgetést és szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok

Üdv:fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólás témája: Re: IV. Ökumenikus találkozó
HozzászólásElküldve: 2013.12.10. 11:18 
Globál moderátor

kép: 211
Neked  tetszik: 241 ,
Akiknek tetszik: 322 ,
Minden érdeklődő / fórumozó nevében köszönöm a meghívást, és a lehetőséget!

A magam nevében egyenlőre annyit tudok mondani, hogy "megkezdtem az egyeztető tárgyalásokat" a családom többi részével.
Amennyiben megoldható, valamelyik napon - a kettő közül - megjelennék, és ha engeditek, ellesnék néhány fogást.
Biztosra ígérni azonan sajnos nem merek....

Köszönettel:
kiscsiszi

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 01:13 

kép: 476
Neked  tetszik: 80 ,
Akiknek tetszik: 503 ,
Itt http://www.azevfaja.hu már nem látom, bizonyára mert már véget ért a szavazás. Tehát 2014-ben az év fája a mezei juhar lesz. Acer campestre , bővebben: http://hu.wikipedia.org/wiki/Mezei_juhar
Nos, a Parkerdőtől kértem ilyen fát és kaptam 3 db 1 m-es, kb másfél arasz átmérőjű mezei juhart. Kicsit álgesztesek, hogy majd érdekesebb legyen az eredmény. Ha minden igaz, majd szeptember...októberben az Erdészeti Információs Központban (Bp. Budakeszi út 91.) lesz egy kiállítás a mezei juharról. (Egy terem.) Tablók, a fafaj bemutatása, erdészeti szempontú mindenféle, s ha lesz erre vállalkozó kedvű hobbi/amatőr faesztergályos, akkor a fafaj fáját esztergált tárgyakban is megcsodálhatja majd az érdeklődő közönség.
Apropó: a fákat már levittem Fakézhez, tehát aki jön a dec 28-29-i találkozóra hozzá, részelhet belőle. Teljesen friss kitermelésű az anyag.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 17:03 

Akiknek tetszik: 0 ,
Érdeklődnék, hogy hány órától kezdünk el találkozni?
( fehérvári vagyok, kényelmesen odasétálok kezdésre)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 22:56 

Lacika:reggel 8 órától folyamatosan érkeznek a fiúk. Ahogy Neked kedvező, várlak. üdv: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2013.12.25. 01:29 

kép: 6
kép: 6
Akiknek tetszik: 6 ,
Sziasztok!
Úgy tűnik kapok kimenőt 28-án, így egy napra el tudnék menni. Ha van valaki érdeklődő Szolnok-Sz.fehérvár útvonalon el tudom vinni.
Üdv:Kali

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2013.12.25. 14:14 
Globál moderátor

Fakéz mester, hadd kérdezzem meg, hogy 29-én meddig tart az esemény? 28-án lenne egy baráti találkozóm, s bár Tamásiból kell hogy Sárvárra visszajöjjek (bár Szfvár ott van Tamásitól nem messze), nem tudom, hogy aznap beleférnék-e... :(

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2013.12.26. 12:37 

A találkozót 28-án reggel 8 órától a vendégek kedve szerint- amíg csak kedvük tartja-estig tervezzük, délben Kovács Gyuri főztjétől felerősödve folytatjuk. Másnap reggel 8 órától ameddig erőnk engedi...

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2013.12.26. 14:06 
Globál moderátor

Köszönöm Fakéz!
Sajnos ez esetben megint nem sikerül elmennem... :(
De sebaj, lehetőleg lesz még hasonló esemény!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 00:04 
Site Admin

kép: 239
kép: 239
Neked  tetszik: 140 ,
Akiknek tetszik: 146 ,
Szomorúan tapasztalom, hogy ezen a találkozón sem tanultatok semmit, nem láttatok új dolgokat.
Pedig a fotó alapján nem voltunk kevesen, nem lettetek gazdagabbak új élményekkel.

Nem én akartam az első lenni, de ha meg kell törni a jeget hát megteszem.
Nekem élmény volt ismételten találkozni veletek, jókat beszélgettünk régi és új barátokkal. Amit sajnálok, hogy igen kevés időm volt.
Viszont értékes információkkal lettem ismét gazdagabb. Köszönet ezért Mikapunak és Vándorsólyomnak.
Ezeket az infókat remélem lesz valaki aki leírja. ;)
Köszönet illeti a házigazdát Fakéz-t is, hogy már negyedszerre rendezi meg a fa szerelmeseinek találkozóját.
Színvonalas és energiát nem kímélt lendületével. Mindig ámulok mikor látom esztergálni, pedig volt már részem benne.

Tudom nagyon sokan fent vagytok a facebookon is. Arra kérlek benneteket, a találkozón készült nagy fotón jelöljétek be magatokat. Így talán még nagyobb ismeretségre tehettek szert ebben a szép szakmába.

Köszönöm, hogy elolvastátok.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 19:33 

kép: 208
kép: 208
Neked  tetszik: 277 ,
Akiknek tetszik: 132 ,
Sziasztok!

Én tanultam a látottakból! Figyeltem a helyben esztergálókat, és láttam, hogy mennyire rosszul tartottam a kést. A késeim méretét is erősen meg kell növelnem, az én holkerem csak fogpiszkáló a látott kések mellett.
Érdekes volt a nyitott szegmentálás bemutatása. A hétvégén valami hasonló osztótárcsát próbálok összehozni, mit mondjak, nem egyszerű!
Fakéz mester bemutatói is igen látványosak voltak, most már értem, hogyan tudta azokat a csoda dolgait elkészíteni!
Jó volt látni a különböző stílusú bemutató tárgyakat. Más fényképen és más a valóságban látni őket.
És persze jó volt személyesen is megismerkedni a fórumon már ismert tagokkal.
Köszönet Fakéznek a szervezésért, a lehetőségért!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 22:31 
Adminisztrátor

kép: 675
kép: 675
Neked  tetszik: 632 ,
Akiknek tetszik: 640 ,
Sziasztok!

Nekem a találkozó szombat reggel 7 órakor kezdődött amikor megérkezett Kókára Sharky, majd együtt útra indultunk és Tibort is felvettük Budapesten. Budától kezdve ködben "száguldoztunk". Az út a társaságnak köszönhetően gyorsan elrepült. 9 óra körül megérkeztünk a Tett színhelyére. Meghallgattuk Jenő köszöntő szavait, majd Vándorsólyom előadását a nyitott szegmentálásról és a másoló esztergálásról. Nagyon megragadott a szegmentálásnál elmondott módszer, hogy hogyan lehet pontosan szabni, vágni egy nem pontos gér vágóval.
Majd Mikapu (jó lenne a 3-t már elfelejteni) beszélt az Év fájáról, a lehetőségről, hogy kiállítsuk azt amit belőle lehet készíteni.
Ezt követően jött a "termék" megjelenítés legalábbis számomra, valamint az ismerkedés, beszélgetés. Mely csak délután 4 óráig tartott, de megérte, kár a vasárnapi napon nem tudtam részt venni, de talán egyszer két napos találkozóm is részt tudok venni.
Visszaút is mint az odaút Ködbe burkolódzva telt és a közös élményeket az út során megbeszéltük.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.01.05. 23:22 

Neked  tetszik: 80 ,
Akiknek tetszik: 503 ,
Ahogy itt kicsivel fentebb írtam: 2014-ben az év fája a mezei juhar. Acer campestre, bővebben: http://hu.wikipedia.org/wiki/Mezei_juhar
A téma honlapja: http://www.azevfaja.hu .
3 db méter hosszú, kb 20 cm átmérőjű darabot vittem ebből a találkozóra, s az érdeklődők vittek is belőle.
Ugyanis remélem sikerült rávennem az OEE-t http://www.oee.hu az év fája ügy gazdáját, hogy szeptember vége, október környékén rendezzenek kiállítást az év fájáról, most a mezei juharról. Ott pedig aki vitt belőle, illetve ha valaki egyébként is be tud szerezni mezei juhart tehát a faesztergályos ökumené csapata kiállíthatná termékeit, hogy lássa a nép milyen is e fa (erdei) fája (esztergált termék).
Nos, most erről egy darabig csöndben leszek, legkésőbb szeptemberben majd ismét jelentkezem ezzel.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 21:36 

Varifer: értem a csipkelődő- provokáló írásodat. Őszintén mondom, hogy nem szeretem a hálálkodó leveleket. Nekem éppen elég öröm volt látni, hogy hasznosan telt az a két nap. Természetes, hogy a társaság nem homogén, de ez nem baj. Aki akart, az éppen aktuális kérdéseire megkereshette a választ. Sajnálom, hogy nem tudtam mindenkivel hosszabban elbeszélgetni, de talán így is tudtam új ötleteket adni és kicsit más szemléletre is felhívni a barátaim figyelmét. A kétnapos megoldás sajnos nem az igazi, mert aki csak az egyik napon tudott rész venni, az a másnapi infókról lemaradt.A magam megnyugtatására : még egy hetes kurzus is kevés lenne minden ötlet kicserélésére. De hát itt van a mafk-fórum, ami mindenkinek rendelkezésére áll, hogy kérdezzen. A meghívóban felvetettem, hogy várom a tematikus javaslatokat, de ez nem volt célravezető megoldás. Remélem, akár még idén nyáron is rendezhetek találkozót. Tanulva az eddigiekből, itt majd "demokratikusan" megszabom a napirendet és akkor talán még hasznosabb lesz az itt eltöltött idő.

Még egy gondolat: a passzivitásnak sok oka lehet. Akinek szívügye a pörgetés, biztosan megkeresi a számára legkedvezőbb kapcsolatokat ahhoz, hogy fejlődhessen. Meggyőződésem, hogy mindnyájan nyitottak vagyunk arra, hogy önzetlenül segítsünk egymásnak. A honlapon végzett munkátokért minden elismerést megérdemeltek! üdv: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]