Amatőr Faesztergálás Portál.

Magyar amatőr faesztergályos klub - fóruma!
Pontos idő: 2017.08.22. 19:43

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Keresés

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szerszám ajánló
HozzászólásElküldve: 2017.01.21. 00:12 

kép: 268
Neked  tetszik: 0 ,
Akiknek tetszik: 249 ,
1. Ezt a fajta kést használja e valaki? Jó e vele dolgozni? Lehet e vele hatékonyan anyagot kivenni? http://www.zomko.hu/szakipari-szerszamok/faipari-keziszerszamok/faesztergakesek/narex-profi-faeszterga-uregelokes-jobbos/

Szia!

Nekem van ilyen késem, néha használom is, a poharak kelyhek aljának a kiigazítására, ha a holkerrel nem sikerül megfelelően.
Mivel ez egy kaparó kés, ezért nem beszélhetünk hatékony forgácsleválasztásról.
Üregelni nem ezzel kell, hanem holkerrel, horoggal, vagy valamilyen speciális üregelő késsel.

Egyébként ezt a kést lapos HSS-ből Te is eltudod készíteni, ezért nem érdemes pénzt adni.

Üdv: Kovi

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.01.21. 08:45 

kép: 64
Neked  tetszik: 34 ,
Akiknek tetszik: 42 ,
Szia Kovi!
Nem terveztem pénzt kiadni érte, inkább elkészíteném magam. De mivel csak 160-as hss-em van, nem lenne valami hosszú. Ezért készítenék inkább betétlapkás kést. De a betét profilja, amit készítenék, nem kapható itthon, kintről meg drága, ezért inkább elkészíteném. De nem tudom, hss-t, mivel lehet fúrni?

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.01.26. 23:54 

kép: 462
Neked  tetszik: 66 ,
Akiknek tetszik: 437 ,
Ilyen Narex kaparóm nekem is van, elvileg jó, egyetlen hibája, hogy csak 4mm vastag a lapja, s így kicsit mélyebbre nyúlva könnyen beremeg.
Emerzee: tehát kaparónak bármilyen profil esetén legalább 6, pláne akár 8 v. 10 mm vastag anyagot használj, az sokkal stabilabb lesz.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.06. 23:42 

6034
A most decemberi találkozón vettem két kovácsolt gyorsacél simítót, amiket már "csak" meg kell köszörülni és benyelezni. Ma nekiláttam a keskenyebbnek. A kovácsolási fekete felület alól ez került elő. Kicsit levágtam belőle, az lapjában ketté esett, majd még...még levágtam, aztán eluntam. Lényegében a nyéltüskéig vannak benne a lapjában repedések. Ez mehet a kukába. (6x23x310 mm)
A szélesebb köszörülésének is nekiláttam, az eddig hibátlannak tűnik, de majd mire készen lesz, meg használtam egy ideig, akkor derül ki az igazság.
Mi ebből a tanulság? Ne vásárolj feketén! Tehát először köszörüld le a fekete kovácsolási revességet, a felületi feketeséget durva, majd finom kővel, ütögesd meg: milyen hangot ad, majd ha minden tetszik, fényesen, tisztán vedd meg. Különben úgy tűnik zsákban-macskát is vehetsz, ahogyan én jártam most.
Kalkuláció: A feketére kovácsolt vésőknek, véső alapanyagoknak 4 e Ft volt darabja. Egyikre ráment valamennyi időm is, de így a másik (szerencsére a szélesebb) alapanyag immár 8 e Ft-ba került. + munka, kőkopás, villany, nyél. Lehet hogy még így is valamivel olcsóbb lesz, mintha gyári készet veszek, de már nem lesz túl nagy az árkülönbség.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.07. 00:02 

Akiknek tetszik: 249 ,
Szia Mikapu!

Én is sokáig szemezgettem a vésőkkel, mert szimpatikusnak tűnt az áruk, de valahogy elfeledkeztem róluk.
Érdemes lenne kideríten, hogy ki is készítette őket, talán kicsréli egy megfelelőre a rosszat.

Üdv: Kovi

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.07. 02:22 

Kovi: Jó lenne kicserélni, meg tudni ki volt az eladó. Hátha valaki aki ezt olvassa, tudja ki volt ő.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.07. 12:14 

kép: 491
kép: 491
Neked  tetszik: 181 ,
Akiknek tetszik: 185 ,
Demeter lehet, hogy tudja kérdezzétek meg tőle.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.07. 22:14 

kép: 208
kép: 208
Neked  tetszik: 269 ,
Akiknek tetszik: 131 ,
Sziasztok!
Tudtommal maga a gyártó árulta a vasakat.
Én is vettem egy széles simítónak valót. Már elkészítettem a kést, de nem köszörültem le teljesen simára a felületet, mert a kézi kovácsolástól voltak kisebb bemélyedések. Túlságosan vékonynak tűnt a végeredmény, ezért inkább csak egy "felületi tisztítást" végeztem rajta. Miután olvastam Mikapu bejegyzését, megnéztem a kést, az enyémen nem látok semmi repedés félét.
Kipróbáltam a kést, elsőre elég éltartónak tűnik.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.08. 23:32 

A keskeny simítóval pechem volt. Ha jobban megnéztem volna, lehet hogy észreveszem a hibát, de lehet hogy akkor sem, hiszen csak a tisztító köszörüléskor derült ki a lényeg. Azonban a széles simítónak semmi hibája sincs, azt is megpucoltam, megéleztem, benyeleztem (orgona fával) és nagyszerűen működik, jól tartja az élét.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.09. 17:15 

kép: 2
kép: 2
Neked  tetszik: 3 ,
Akiknek tetszik: 13 ,
Sziasztok

ha valakit érdekel a centráluot 4 tokmány akciós az Unimax-nál, én vettem. :l

20.000ft helyett most 15.000ft

üdv
Tom

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.10. 14:35 

kép: 249
kép: 249
Neked  tetszik: 3 ,
Akiknek tetszik: 49 ,
Szia Mikapu3!

Nem szabad az ilyen maszek alapon készített gyorsacél késeket megvásárolni/pénz kidobás/
A gyorsacélok nagyon sok ötvözőt tartalmaznak/ a karbonon kívül W, Cr, V, Mo, Co, Mn, Si ötvöző elemeket/, ezért az edzésük, hőkezelésük nagy figyelmet, és hozzáértést kíván.
Ezért gondos , szakszerű hőkezeléssel érhető el, hogy nagy keménységüket, és kopásállóságukat kb. 600 C fokig történő felhevítésük során is megtartsák.
Kétlem, hogy az illető kovács ilyen igényeket kielégítő hőkezelő üzemmel rendelkezik.

Üdv: bencezug

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 11:54 

Bencezug: A 2 kés közül egyik nagyon jól működik, Demeter is vett, az ő példányával neki nincs gondja, nekem az egyikkel pechem volt.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.02.16. 17:58 

kép: 305
kép: 305
Akiknek tetszik: 272 ,
Szia, szkubi! Nézd meg a Holz-Metal Győr lapját is. A tulaj, Papp Oszkár ígérete szerint a MAFAE tagoknak 10% engedményt ad. Hívd fel telefonon, és rám hivatkozva (Köpf Jenő) kérj árat Tőle. Üdv: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.07.17. 22:56 

kép: 0
Akiknek tetszik: 6 ,
Hello!

Kérdésem lenne hozzátok hogy mint kezdőnem ez a kés szett megfelelő e megtanulni az alapokat! http://holzmetalshop.hu/H8TLG-8-reszes-esztergakes-keszlet
Van nekem késeim a gépemhez amit vettem de mivel használt gép volt eléggé oda vannak már a kések! Próbáltam élezni de már az anyaga sem olyan szerintem mint régen.
Válaszokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.07.18. 10:40 

Neked  tetszik: 34 ,
Akiknek tetszik: 42 ,
Szerintem inkább rendelj Pozsitól igazi holkert. Ezek a kések vajból vannak. Nekem úgy tanították, hogy csak éles késsel lehet dolgozni. Igazolom is ezt. Pozsi kései nagyon jók, tapasztalatból tudom. Ha már van 1db holkered (pl., 10-es, mert azzal tudsz nagyolni is és formázni is), akkor már elkezdhetsz ténylegesen dolgozni. Aztán majd gyűjtögeted a pénzt a többi késre. Simítót tudsz készíteni régi reszelőből (most néhányan megmorognak, mert a reszelőben lehet hajszálrepedéses, de nagyapáink is abból készítették és nekem is van, használom és nincs gond vele) (persze, tényleg régi anyagból legyen a reszelő, mert a mostani reszelők már nem jó anyagúak), aztán ha lesz pénzed, majd veszel rendes simítót. (Nem tudom, Pozsi készít e azt is...) Aztán nekiállhatsz élező készséget készíteni a köszörűdre, és gyűjteni egy vizes köszörűre... (Szóval lesz bőven kiadás...)

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.07.18. 13:27 

kép: 78
kép: 78
Akiknek tetszik: 223 ,
Szia!

A késekkel kapcsolatban osztom Emerzee véleményét. Ennyi pénzért nem kapsz jó kést, egyet talán igen, de nem 8-at.
Javaslom ha lehet csak HSS kést vegyél. Akár egyesével előbb a leggyakrabban használhatóakat, később majd a spec késeket igény szerint. Megéri a beruházást mert egy életre szól.

Egyszerü profilú kést viszonylag könnyen magad is készíthetsz HSS anyagból, mint pl. laposvésőt, leszúrót, kaparókést stb. Fórumon vannak tippek ki hol szerezte be a HSS vasat.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2017.07.18. 20:52 

Akiknek tetszik: 6 ,
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat! Nem értek még úgy hozzá ahogy ti és ezért van a sok kérdés! Azt hittem azért jobb minőségűek ezek a fajta kések nem gondoltam volna, hogy ennyire gyengék! Még nem akartam nagyon drága kést venni de igazatok van abban, hogy életre szóló a kés választás. Nagyok köszi még egyszer!

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]