Amatőr Faesztergálás Portál.

Magyar amatőr faesztergályos klub - fóruma!
Pontos idő: 2018.12.16. 09:17

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]

Keresés

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kezdő vagyok, mivel kezdjem?
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 14:38 
Globál moderátor

kép: 211
Neked  tetszik: 238 ,
Akiknek tetszik: 322 ,
Szia Tropfehérke!

Isten hozott a honlapon, kívánom, hogy megtaláld a számításod közöttünk!

Ha megengedsz rögtön az elején egy tanácsot: Ha Einhell és ahhoz hasonló kategóriájú esztergád van, azzal jó meg kell szenvedni: izeg mozog, sehogy nem marad egy helyben. Mondom mindezt tapasztalatból, én egy Güde esztergával rendelkezem, hidd el, ugyanaz a konstrukció mindkettő, max a színe más. Nagyon gyorsan rájöttem, hogy rögzíteni kell, a 30 kilós önsúly önmagában semmire nem elég. Szerencsére akadt egy kidobásra ítélt bontóasztal a környéken , jó 10 cm vastagsággal, ehhez rögzítettem 4 ponton, átmenő menetes szárral az esztergát. Azóta sincs vele gondom. :)

Szenvedtem én is először a tüskével, meg a síktárcsával. Előbb egy deszkát rögzítettem a síktárcsához, arra ragasztottam a megmunkálni kívánt fadarabot. Nem volt nagyobb gond addig, amíg a kés bele nem kapott a munkaanyagba, akkor aztán röpült minden szanaszét, visszaragasztani meg egy rémálom volt.
Később 2,5 cm akácdeszkát rögzítettem a síktárcsára, annak közepébe kb 6 cm átmérőjű, 1 cm mély lyukat esztergáltam. Na, ebbe már bele lehet rögzíteni a megmunkálandó faanyagot (amelynek egyik végét előbb két csúcs között 6 cm átmérőjűre esztergáltam) akár hátulról két csavarral is, csak arra kell figyelni, hogy ne kalapáccsal üsd be, meg ne úgy, hogy a tárcsa az orsón van, különben kinyírod a csapágyazást. (Ezek a hobbi esztergák nem komálják az ilyen mértékű erőbehatásokat.)
Ma már van tokmányom, ami roppant nagy könnyebbség.

Furcsa, hogy most tanácsokat adok, de 1,5 éve kezdtem ezt a hobbit, én ezekbe futottam bele, és szívesen emlékeztetek rá minden újonnan érkezőt, mert sok bosszúságot el lehet kerülni ezekkel a kis trükkökkel.

:koc

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólás témája: Re: Kezdő vagyok, mivel kezdjem?
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 20:49 

Neked  tetszik: 11 ,
Akiknek tetszik: 5 ,
Szia Kiscsiszi!

Újszülöttnek minden új. Nem csak a vicc.
A faszállítómtól :-) tüzifát hozott, de öszehaverkodtunk, és fűrészbaknak kaptam négy tölgy oszlopot négyszögletesre vágva. A fűrészbak nem olyan fontos. Hajlok rá, hogy ebből készüljön inkább az esztergaláb. Van még hozzá bontott Hajdu automata mosógépből két jókora vasöntvény, ami tömeget adhat a lábazatnak. Ha még ez sem lesz elég, majd tovább töröm a fejem.
Nekem is feltűnt a Güde és Einhell hasonlósága. Azt nyomozom, hogy a négypofás tokmánya jó lenne-e az enyémre. Hátha karácsonyra hozna nekem is a jézuska. :k
A síktárcsát eddig csiszolásra használtam. Rétegelt lemezből készítettem rá felcsavarozható tárcsát, és Palmatex-szel ragasztom rá előre a cs. vásznat. Igaz, a fülbevalók nem nagyméretű csiszolnivalók. Kis sebességgel nem tépik le a papíralapút sem.
A korábbi kísérleteim puha fával nem igényeltek felütést. Egyszerűen belenyomtam kézzel a tüskébe. Most van először keményfa rajta. Szerencsére láttam videon, vagy a már említett szakkönyvben, hogy kinn kell felütni, és úgy behelyezni.
Az orosz barkácsgéphez pedig árral megnyomtam, és reszelővel átlót húztam a munkadarab végére. Az egyvonalban két lapos tüske és középen a központosító.
A vésőkhöz még meg kell találnom a csiszolóköveket. A műszerem műanyag "bigyóját" jelöltem ki következő feladatnak. 50mm felső átmérőjű 10mm magas csonka kúp.Belül mindkét oldalán üreges.
Aligahanem a mélyebb még esztergával, a sekélyebb maróval készül majd bele.
Köszönöm az eddigi tanácsaid, és ha megengedsz még egy kérdést:
http://www.uni-max.hu/tokmany-4-onalloa ... val-gdm/d/ ez a tokmány szerinted jó lehet?

üdv.
Tropfehérke

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 21:52 
Adminisztrátor

kép: 663
Neked  tetszik: 612 ,
Akiknek tetszik: 622 ,
Tropfehérke írta:
Szia Kiscsiszi!

Újszülöttnek minden új. Nem csak a vicc.
A faszállítómtól :-) tüzifát hozott, de öszehaverkodtunk, és fűrészbaknak kaptam négy tölgy oszlopot négyszögletesre vágva. A fűrészbak nem olyan fontos. Hajlok rá, hogy ebből készüljön inkább az esztergaláb. Van még hozzá bontott Hajdu automata mosógépből két jókora vasöntvény, ami tömeget adhat a lábazatnak. Ha még ez sem lesz elég, majd tovább töröm a fejem.
Nekem is feltűnt a Güde és Einhell hasonlósága. Azt nyomozom, hogy a négypofás tokmánya jó lenne-e az enyémre. Hátha karácsonyra hozna nekem is a jézuska. :k
A síktárcsát eddig csiszolásra használtam. Rétegelt lemezből készítettem rá felcsavarozható tárcsát, és Palmatex-szel ragasztom rá előre a cs. vásznat. Igaz, a fülbevalók nem nagyméretű csiszolnivalók. Kis sebességgel nem tépik le a papíralapút sem.
A korábbi kísérleteim puha fával nem igényeltek felütést. Egyszerűen belenyomtam kézzel a tüskébe. Most van először keményfa rajta. Szerencsére láttam videon, vagy a már említett szakkönyvben, hogy kinn kell felütni, és úgy behelyezni.
Az orosz barkácsgéphez pedig árral megnyomtam, és reszelővel átlót húztam a munkadarab végére. Az egyvonalban két lapos tüske és középen a központosító.
A vésőkhöz még meg kell találnom a csiszolóköveket. A műszerem műanyag "bigyóját" jelöltem ki következő feladatnak. 50mm felső átmérőjű 10mm magas csonka kúp.Belül mindkét oldalán üreges.
Aligahanem a mélyebb még esztergával, a sekélyebb maróval készül majd bele.
Köszönöm az eddigi tanácsaid, és ha megengedsz még egy kérdést:
http://www.uni-max.hu/tokmany-4-onalloa ... val-gdm/d/ ez a tokmány szerinted jó lehet?

üdv.
Tropfehérke

Tropfehérke itt gondolom jobb helye van a géptartozékok megtárgyalásának.

A kérdéses tokmány nekem az első nagy kezdeti melléfogásom volt. Csak negatívumokat tudok róla mondani. Nem ajánlom megvételre és használatra sem. Baleset veszélyesek a pofái.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 22:07 

kép: 339
kép: 339
Neked  tetszik: 0 ,
Akiknek tetszik: 350 ,
Tropfehérke:nehogy megvedd az UNI-Maxos 4 pofás tokmányt!
Vegyél helyette az Uni-Maxtól gyűrűs tokmányt. Kb. 14.000 Ft+Áfa, ez nekem bevált. 2 éve rendszeresen használom, sokkal jobb, mint a Holz-Mann féle és ráadásul olcsóbb is! Az ujjad megér ennyit! üdv: fakéz

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 23:31 

kép: 470
Neked  tetszik: 74 ,
Akiknek tetszik: 464 ,
Pozsi: Igazad van, a beszélgetés eltért a bemutatkozástól, inkább a "Kezdő vagyok, mivel kezdjem?" témába hajoltak át a felek. Javasolj nekik megfelelő, már létező topikot.

Tropfehérke : A tokmányhoz: amit belinkeltél, azt felejtsd el és ne is próbálkozz vele, helyette fához való, négypofás gyűrűstolmányt kellene választanod, az fa esetén kevésbé balesetveszélyes és jobban megtartja a fát. Tehát inkább
legalább ezt: http://www.uni-max.hu/centralout4-tokmany/d
de még inkább ezt javaslom: http://www.uni-max.hu/4-pofas-tokmany-100-mm/d
Persze mindkettőnél igaz: M33 × 3,5-ös menettel ellátott főorsóval rendelkező esztergákhoz, tehát elsőre nézd a főorsód menetét és ahhoz vegyél tokmányt. Ha jól emlékszem, Kiscsiszinek ezzel voltak gondjai, majd elmeséli.
Pesze célszerű lehet itt is körülnézni: http://www.axminster.co.uk/woodturning- ... ers-chucks , pl: http://www.axminster.co.uk/axminster-cl ... ning-chuck , amihez egyből vagy később sokféle pofakészlet vásárolható. Előnye, hogy a fogaskoszorú kívül van, nem burkolat mögött, így könnyen tisztán tartható, a kulccsal meghúzásnál kisebb az "elkenődés" veszélye. Precíz darab. Droti is ezt használja, nála megnézheted élőben, mielőtt döntenél melyiket veszed.
Itt a lista elejéről http://holzmetal.hu/gepekadatai.php?fid ... t=termekek a DP95-ös is jó. Egyből 4 pofakészletet kapsz hozzá. (Az Axminster precízebb.)
Számold ki, neked melyik éri meg. Azon ne lepődj meg, hogy a tokmány kerülhet (majdnem) annyiba, mint kis asztali barkács gép maga.

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.11.11. 12:02 

Köszönök minden tanácsot, még időben érkeztek és érkeznek. Karácsonyig biztos nem lesz fejlesztés.
A fáskamra sarkán a lehetőségekből állítom össze a kuckót a pörgetéshez.
Úgy látom, hogy a lábhajtós Singer varrógéptől a mosógépmotorig mindenből lehet faforgató alkalmatosságot készíteni. :l
A legfontosabb, hogy a földhöz képest és egymáshoz képest a pörgető tüske vagy tokmány, a késtámasz és a szegnyereg betonkeményen álljon, az érintésvédelem rendben legyen, és elegendő fényt kapjon.
Ha a motor gyöngébb, kisebb fogással haladhatok, ha nagyon üt a kiindulási anyag, akkor kell négy-nyolcszögletűre fűrészelnem.
A korábban kipróbált szemüveg helyett plexálarcot húztam. Nem párásodik annyira. Nem tüdőzöm le a port sem.
A gyári késen jelentkező kopások miatt én is összeállítok valami xx szögben tartó görgős karámot a kőlap fölé. Most még megvan az eredeti vágóél szöge, addig muszáj.
A forgácsgyártásnak is van haszna a begyújtásnál.

üdv.
Tropfehérke

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.11.11. 20:41 

Neked  tetszik: 26 ,
Akiknek tetszik: 9 ,
Szia Tropfehérke!
Üdvözöllek a "kezdő" csapatban.Én is beleütném az orrom a nagyok dolgába.Nekem a hossz esztergálás tűnt könnyebnek a kezdetekben.Csináltam reszelőnyelet,krumplitörőt,darálóba tömőfát,majd mézcsorgatót,baseballütőt stb..Mind ezt két csúcs közé fogva.Megkeresed a fa közepét,jól meghúzod a szegnyerget,lerögzíted és már pöröghet is a fa.Kipróbálhatod a különböző késeket,túl nagyot nem tudsz hibázni és a sikerélmény már meg is van.Azután majd jön magától a többi,ahogy a gyakorlattal együtt nő az önbizalom.Sok sikert és majd meglátod.
Üdv:csibibacsi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.11.26. 23:14 

Tegyük fel, hogy tudsz angolul (amerikaiul), de ha nem akkor is figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt:
http://www.craftsmanspace.com/free-book ... books.html
Tehát a faesztergálás 10 és egy 11-dik, de négy kötetes tankönyvét találod. Többnyire több mint 100 oldalasak, van 300 oldal fölötti is. Mindegyiket az 1800 évek végén, 1900-as évek elején írták.
Nos, ha nem tudsz angolul, akkor is nagyon beszédesek a rajzok, képek. Számos pontosan beméretezett lecke, elkészítendő tárgy van bennük, elkészítés szerint nehezedő sorrendben. Aki e könyvek bármelyike szerint végiglépdel a leckéken, a végére már tudni fog valamit. A méretek persze nem mm-ben, hanem hüvelykben szerepelnek.
Gyönyörűen kivitelezett tankönyvek, élvezet forgatni ezeket. Nézheted online, letöltheted pdf-ben, meg más formátumokban. S még az is fontos, hogy mindez teljesen ingyenes.
A http://www.craftsmanspace.com helyen ráadásul a faipar más ágaihoz, fémmegmunkáláshoz, stb területekhez is vannak hasonló (ős)kiadványok. Nagyon jó.
Ráadásul a kézi faesztergálásban azóta lényegében nem sok változás van. Talán van néhány üregelő szerszám, ami akkor nem volt. A többi ugyanaz.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pozsi 2014.11.28. 10:53-kor.
hibás link javítása

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.11.27. 12:57 

Köszönöm!
A képket már most értem :-) . A szöveget meg lassan, mert a párom ángélus tanár, én meg kibogarászom a (műszaki)szövegek lényegét, és csak akkor bosszantom, ha elakadok.
Eddig a Wuze torrentkliens hozott Fine woodworking újságokat.
Most a szerszámnyeleket nézegetem itthonm melyiken kell más most kicserélni, meg a törött kanapélábat úgy megjavítani, hogy a külső 100 éves 'héj' megmaradjon, és belül kapjon erős 'gerincet'.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 23:31 

Ha sokat fejlődsz, lehet hogy ide is eljutsz, de semmiképpen se ezzel kezdjed:
https://www.youtube.com/watch?v=hJe4d03 ... e=youtu.be
:) :) :) :) :)

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.12.02. 18:24 

Mikapu3 írta:
Ha sokat fejlődsz, lehet hogy ide is eljutsz, de semmiképpen se ezzel kezdjed:

Ide legfeljebb biciiklivel jutok el, de kell hozzá még némi edzés. Nem vagyok egy Top Gun.
:lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.02. 23:40 
Globál moderátor

Helló!

Tropfehérke, ígértem pár képet még hetekkel ezelőtt. Picit megkéstem...

Íme a megoldás a 4 pofás tokmány Güde/Ferm/Einhell gépre való rögzítésére:
A gép orsómenete M18-as (normál metrikus 18-as menet). Ehhez szereztem egy Güde 11412-es cikkszámú M18/M33 átalakítót.
Most láttam, hogy az uni-max is előbb-utóbb megkezdi a forgalmazását. (http://www.uni-max.hu/31608/d/)
A helyzet az, hogy ez az átalakító ritka, mint a fehér holló. A Mo-i hivatalos Güde szervízben nem tudtak szerezni, valami visszahozott gépről kapták le, azt küldték el.
A probléma ezzel, hogy az átalakító végén a menet kb 1,5 cm, de a tokmány felfogásához legalább 2,5 - 3 cm menet kellene. Na, ehhez kellett egy fém-esztergályos, aki egy kicsit átalakította nekem magát az átalakítót.

4323

A gép - mint régebben említettem - egy közel 10 cm vastag asztallapra (régen bontószék volt) van felrögzítve, átmenő 10-es menetes szárral. Végül az egész egy szekrény-aljra van felerősítve. Ez már elég stabilitást ad az egésznek, hogy ne táncoljon.

4324

Végül egy kis érdekesség: szegmentált esztergáláshoz készítettem néhány nagyon egyszerű szegmensvágó szupportot.
Talán olvasható: az egyik 22,5 míg a másik 15 fokra van fixen beállítva, a körfűrész asztalba mart horonyban csúsztatható. Egyszerű mint a faék, cserébe nagyszerűen működik.
A szegmensek egyenlő hosszúságúra vágásához egy fadarabot kell csipeszelni a vezető lécre, annak a vágandó anyagot nekinyomni.

4325

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.12.03. 21:18 
Adminisztrátor

Neked  tetszik: 612 ,
Akiknek tetszik: 622 ,
Szia Kiscsiszi!

Nekem nagyon sok pénzembe került amikor kezdtem, hogy nem tudtam kérdezni. Ha Te újra ott állnál a dilemma teljes közepén, ráizgulva, hogy most lesz egy faesztergád, de a mostani tudásoddal. Megvennéd ezt a gépet magadnak, vagy keresnél másik alternatívát?
A másik kérdésem, hogy van terved a gép cserére, építésre, vagy maradsz ennél?

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.12.03. 23:21 
Globál moderátor

Szia Pozsi!

Őszintén? Nem venném meg. Nagyon jó hosszesztergálásra, de nem olyan dísztárgyakhoz mint amiket e társaság készít. Ez a gép kis dolgokra nagyon ideális. Tollakat kifejezetten szeretek rajta készíteni.

Hogy mit vennék a mai fejemmel? Valami olyan gépet, amely sokkal masszívabb. Látjátok a tokmányt a virsli-vékony főorsó végén. Hát, néha a frász tör ki, amikor beindul a gép és megpörgeti a majd 3 kilónyi vasat a főorsó végén... 1200-as fordulatnál feljebb meg sem próbáltam még.
Az orsó is lötyög hosszirányban, no nem kritikus, de már-már zavaró...

Bernardo, Holzmann, ezekkel szemezek. Egyszer majdnem eljutottam odáig, hogy veszek egyet, de rá kellett jönnöm, hogy a tudásom még nem elegendő a váltáshoz (én a fokozatosság elvét vallom).
Aztán ki tudja, ha azok közül vennék egy középkategóriásat, lehet, másnap már egy saját épített gépre vágynék frekvenciaváltóval, oda/vissza irányú motorral, kifordítható főorsóval, MK-2-3-4 befogási lehetőséggel stb... De úgy érzem, ezt majd talán 50-60 éves fejjel ha megérem...

Nagyon nehéz kérdés ez.

Nekem is sok pénzembe került eddig, megfizetem a tanulópénzt. Ma már nem vágnék ilyen gépbe bele, mint ahogy nem vágnék bele a Uni-maxos késkészletbe sem (hétvégén megleptem magam egy cseresznyés holkeres nagyolóval, azóta mást nem is veszek a kezembe...).
Mindazonáltal az út idáig élvezetes volt, és még most is élvezem, de már úgy érzem a technika, amit a gép nyújt, már behatárol.

Száz szónak is egy a vége: haladónak nem ajánlom ezt a gépet, kezdőnek viszont ideális. De ha mérlegre teszem, hogy a kezdőből is haladó lesz egyszer, akkor viszont felesleges pénzkidobás :)

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 00:27 

kép: 46
kép: 46
Neked  tetszik: 3 ,
Akiknek tetszik: 14 ,
Üdv mindenkinek!
Bocsánat, hogy beleszólok: 30 éve építettem az elő esztergámat és ma is legtöbbet ezt használom (igaz van még kettő...), nemigen hasonlít már akkori kinézetére. Akkoriban még a "hivatásosok" (képzett faesztergályos barátaimról van szó) maga, vagy a TMK barkácsolta gépeken dolgoztak egész nap, és utána az otthoni műszakban. Ha valaki be tudott szerezni egy ócska, teljesen leharcolt fémeszterga tokmányt, az volt a "csúcs".
Nekem a (ne tessék röhögni, vagy legalább hangosan ne...) kúpos csőtokmány már nagy durranás volt. Elképesztő szerkentyűket találtunk ki a a befogáshoz. A késtámasznak csúfolt szörnyetegek, na hagyjuk... A lényeg a végeredmény volt, az is kell hogy maradjon, mert ezért küszködünk sokszor a semmiből. Bár valamitől ezek az új és gyönyörű és precíz és ... nem fognak megkímélni senkit. Szükség van ötletekre, meoldásokat kell keresni stb. mert minden kütyüt kevés ember tud megvenni , én nem is akarok(!) esetleg nem ezért izgalmas, meg jó, meg stb.?

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 01:02 

Sziasztok!
Nekem nincs sok pénzem, és játszani jó ezzel a géppel. Például leszerelhető róla a motor rész, és nagyobb tányért is megforgathatok vele. Állvány, rögzítés kérdése.
Eddig nem volt állandó helye, el lehetett pakolni oldalára állítva egy sufniba.
Van neki előnye.
A fokozatosság pedig nekem is stílusom. A szakmám műszerezettsége is lassan jött össze. Ha valami kitermeli az árát, akkor hamarabb, ha csak kedvetelés, akkor óvatosan költök. Inkább tornázom a már meglévővel.
Meg addig lehet ábrándozni, hogy mennyivel jobb lehet a másik.
Szóval még nem bántam meg.

üdv.
Tropfehérke

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 06:46 
kiscsiszi írta:
... (hétvégén megleptem magam egy cseresznyés holkeres nagyolóval, azóta mást nem is veszek a kezembe...)

Üdv!

Azért néha cseréld le valami másra is, mert akkor a minta is kicsit elnagyolt lesz... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 18:27 
Globál moderátor

jmedvegy írta:
Azért néha cseréld le valami másra is, mert akkor a minta is kicsit elnagyolt lesz... :)

Embert még ilyen boldognak nem láttatok, mint amikor először a kezembe vettem és nekieresztettem a fának. :koc

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 22:51 
Üdv!

Elnézést, ha kicsit off, de...
Kiscsiszi!
Egyébiránt nem értek egyet Veled. Talán egy éve, vagy több, olvastam a Woodturningben egy cikket, kifejezetten azokról az esztergákról, ami Neked is van, mire alkalmasak, mire használhatók. Hát ha lesz egy kis időm, bemásolom már ide, mi mindent lehet ezekkel elkészíteni. Én nem írnám le, a helyedben. Láttad volna az én első gépem. De, mint az éremnek, sajnos két oldala van. Esztergád idehaza, a kínai "futottakmég" kategória, ami leginkább igencsak hasznavehetetlen, olcsó megoldásokkal és silány minőségű alkatrészekkel összerakott masinák jellemzik, mondhatni raklap tételben. De aki még emlékszik az jó szoc időkre, bizony anno a Dacia vol hasonló, amivel, ha hazaért az ember, külön áldás volt, lehetett mindenféle szerszámokkal újra meg és utánhúzni a csavarokat stb.
Hiszem, hogy aki foglalkozni, tanulni, fejlődni akar a hobbijával, az áldoz is rá, anyagi lehetőségein belül. Ezt ki lehet terjeszteni a faanyag beszerzésén át egészen a szerszámokig, és ki tudja, meddig lehetne folytatni a sort. Te magad tapasztaltabb, szereztél egy jobb minőségű kést, mennyivel élvezetesebb a munka. Ha tetszik, ha nem, ilyenfajta világot élünk. hogy mennyiért szerezzük meg a mosolyt az orcánkra, nos az már a lehetőségek, ismeretségek és néha bizony szerencse kérdése is.
Ha készítesz rá egy síktárcsát és egy longworth befogót, aligha tudsz olyasvalamit említeni, amit nem tudsz elkészíteni. Ahogy az előttem szólok már említették: "kis lelemény, nagy haszon".

További szép napot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 23:37 
Globál moderátor

Jmedvegy, egyetértek: ezzel a géppel is sok mindent meg lehet csinálni, de nagyon sok kreativítás kell az egyes kiegészítők elkészítéséhez. Olyanokhoz, amelyeket pl. már a Holzmann/Bernardo típusú gépek alapfelszereltségként nyújtanak.
Nem panaszkodom, eddig egy rakás kiegészítőt csináltam hozzá, működik is, tehát igazán nincs okom a panaszra, csak hát ez is egy Dacia: időnként utána kell húznom pár csavarnak... ;)

Mindenesetre a kezdeti gépemhez képest ég és föld (képeim között még talán látható a "szörny") :)

Vissza a tetejére
 Profil Személyes album  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 2 óra [ nyi ]